Pasek postępu - zespół jazzowy

Muzycy


Poznaliśmy się któregoś letniego, choć już chłodnego wieczoru. W jednym z warszawskich klubów nieśpiesznie popijaliśmy lemoniadę rozmawiając o muzycznych inspiracjach, a także bogatych scenicznych planach. Jeszcze nie wiedzieliśmy czy będzie nam po drodze…

Wkrótce narodził się zespół, w którym łączymy nasze doświadczenia, wrażliwość i pasję w charakterystyczne współbrzmienie. Proponujemy m.in. jazzowe aranżacje utworów Alicii Keys, Sixto Rodrigueza (Sugarman), Czesława Niemena, a także amerykańskie standardy i bossa novy. W trakcie gry zapominamy się po to, by wydobyć dla słuchaczy pełną gamę emocji, wrażeń i odczuć. Podczas prób nie stronimy od zażartych dyskusji, co do aranżacji i sposobu wydobycia dźwięków. Dużo jest śmiechu oraz żartów Michała, które nie zawsze rozumiemy, choć niezmiennie lubimy! Potem zostaje już tylko muzyka.

Na ekskluzywnych koncertach, eventach, czy bankietach chcemy zapewnić słuchaczom wyjątkowe przeżycia oraz niezwykłą, smaczną muzyczną ucztę.

Magdalena Hamer


Wokalistka, autorka tekstów. Wielokrotnie występowała w Klubie Tygmont w Warszawie oraz na scenach w Polsce. Uczestniczka Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu, zajęła pierwsze miejsce na Konkursie Wokalistów w Centrum Kultury Artbem. Uczyła się u piosenkarek doświadczonych na krajowych oraz zagranicznych scenach m.in. Magdy Navarrete, w Szkołach Muzycznych: im. Krzysztofa Komedy, im. Karola Kurpińskiego oraz na licznych warsztatach muzyki etnicznej z różnych zakątków świata.

Jakub Żołubak


Gitarzysta jazzowy, kompozytor. Edukację pobierał z rąk najlepszych polskich gitarzystów - Artura Lesickiego i Janusza Konefała, we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Uczestnik licznych warsztatów gitarowych i jazzowych, nauczyciel, autor rozpowszechnionych w kilku tysiącach egzemplarzy multimedialnych kursów gry na gitarze.

Michał Mościcki


Kontrabasista, basista. Uczeń Państwowej Szkoły II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie oraz Wydziału Jazzu przy ul. Bednarskiej. Uczestnik warsztatów w całej Polsce, instrumentalista o szerokich horyzontach muzycznych, grający jazz, klasykę, a także muzykę rozrywkową w różnorodnych składach.

Wojtek Kostrzewa


Kompozytor, perkusista, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w klasie perkusji Czesława Bartkowskiego oraz studiów licencjackich UMFC w klasie kompozycji prof. Marcina Błażewicza. Współpracował m.in. z Ireną Santor, Zbigniewem Namysłowskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim.

Sebastian Ławrowski


Gitarzysta jazzowy. Absolwent I i II stopnia Autorskiej Szkoły Rozrywkowej i Jazzu, w klasie gitary elektrycznej prowadzonej przez Jerzego Czekallę i były student Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzowym. Wielokrotny uczestnik warsztatów jazzowych organizowanych na terenie całej Polski – Chodzież, Puławy, Jaworki, Leszno, gdzie miał okazję pobierać nauki od najwybitniejszych polskich gitarzystów i muzyków jazzowych.

Marek Lipski


Pianista, aranżer, reżyser dźwięku. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych i teatralnych. Występował m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Kalendarium Form Muzycznych w Sopocie, Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors 2006, Festiwalu “La Folle Journee” 2014 we Francji i w Polsce, “Ogrody Muzyczne” 2015 czy “Jazz Jamboree” 2015 w Warszawie. Współpracuje z artystami wywodzącymi się z różnych stylów muzycznych: jazzu, soulu, funku, hiphopu czy popu. Na stałe pianista Big-Bandu UMFC, z którym aktywnie koncertuje.