zespół jazzowy - bankietylogo zespół jazzowy imprezy okolicznościowe

Wymagania techniczne - zespół jazzowy

Ella Fitzgerald

Sceniczny wulkan energii, ponadczasowa muzyczna charyzma, lekkość i prostota dźwięku – to właśnie ona, pierwsza dama piosenki, Ella Fitzgerald. Kariera pełna paradoksów, legendy na temat życia osobistego, skrytość w kwestii wydarzeń z dzieciństwa. Jej przyjaciele zwykli mawiać: zawsze coś nuci, frazuje, wymyśla. Stuart Nicholson pisał: gdy nowojorscy taksówkarze znają twe nazwisko, toś osiągnął sukces, a nazwisko Elli poznali na początku lat czterdziestych. Z nadejściem końca wieku ci twardziele mówili o niej z serdecznością i szacunkiem. Choć w śpiewie często słychać jej pogodę ducha oraz młodzieńczą niesforność, to przecież od wczesnych lat walczyła z biedą, uprzedzeniami rasowymi i przeciwnościami losu. We wspomnieniach stawia się jej pomniki, lecz była człowiekiem z krwi i kości. Poza sceną nieśmiała, nieco samotna w niezwykle męskim świecie, na scenie coś w nią wstępowało. „Po prostu robię to, co lubię” – mawiała z tą swoją skromnością.

Koncert - Tribute to Ella Fitzgerald

My też niezwykle lubimy to, co zrobiła Ella Fitzgerald, dlatego zapraszamy Państwa w muzyczną podróż do jej świata. Postaramy się wprowadzić w ówczesny klimat. Podzielimy się ciekawostkami na temat jej życia i fascynujących czasów, w których przyszło jej pracować. Nie będziemy rysować laurek ani stawiać pomników, dość osób już to zrobiło. Chcemy opowiedzieć o niej z czułością, muzyką i historiami przetworzonymi przez współczesne doświadczenia i naszą wrażliwość przywołać wspomnienie o wyjątkowej artystce. Jeśli choć w drobnej części uda się nam zapoznać Państwa z duchem Elli, będziemy szczęśliwi.

Oferta

Koncert piosenek Elli Fitzgerald, jednej z najważniejszych wokalistek jazzowych, przeplatany anegdotami o jej twórczości i życiu. Pojawią się takie przeboje jak Summertime, It don't mean a thing czy Cry me a River. Czas: ok. 80 minut. Wycena indywidualna.

Zespół

Koncert "Tribute to Ella Fitzgerald" gramy w kwintecie (wokal, gitara jazzowa, saksofon tenorowy, kontrabas, perkusja). W razie potrzebny współpracujemy z firmą nagłośnieniową i mamy swojego realizatora dźwięku.